Suomen Harmonikkaliitto

Menu

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit Menu

Viestit - Assi

#1
Myyntikoju / Digiharmonikka
03-12-2024, 16:58:43
Mistä kannattaa lähteä kyselemään digiharmonikoita? Etsin siis ihan yrityksiä, en yksityisiä myyjiä tässä kohtaa.
#2
Harmonikkapöytä / Vs: Vallsiäänet
25-11-2024, 10:32:51
Minua rupesi kiinnostamaan, että mitä tarkoittaa valssiäänet?
#3
Kiitos Viljo vastauksista!
#4
Hei Ville! Tervetuloa palstalle, olen itsekin melko tuore täällä.

Minäkin esittelen lyhyesti itseni. Olen 50v. nainen Pohjois-Pohjanmaalta. Olen soittanut 40 vuotta haitaria, joskin välissä oli pari vuosikymmentä kun en harmonikkaan koskenut. Nyt on taas innostusta soittoon. Hankin 2-rivisen tänä syksynä ja olen opiskellut sitä sekä soitellut 5-rivistä myös.

Kysymyksiisi saa joku muu vastata, mutta minullakin on tyhmä kysymys. Eli mistä tietää, että hanuri on 2-, 3- tai 4-äänikertainen? Joku sanoi koplareista, mutta minä olen aina luullut, että se kertoo siitä kuinka monta oktaavia harmonikassa on ääniä.
#5
Nuottiteline / Vs: Nuottikirja 2-riviselle
07-10-2024, 14:14:51
Laitoin sinulle yv:n!
#6
Nuottiteline / Nuottikirja 2-riviselle
13-09-2024, 09:42:38
Sattuisiko kellään olemaan myytävänä Minna Luoman nuottikirja Ohjelmistoa 2-riviselle haitarille (osat 1 ja 2)? Mielelläni ostaisin.
#7
Minulla on kaksi omaa soitinta: Giulietti Traviata ja 2-rivinen Castagneri Studio. Lisäksi hallussani on isältä jääneet Crucianelli ja pieni lastenhaitari.