Näin Suomi soi 1930- ja 1940-luvulla
Seminola-orkesterin konsertti Tampereen Komediateatterin Juhlatalossa su 1.4.2012 klo 15
Juonnettu konsertti tarjoaa klassikoita ja unohtuneita helmiä koti-ja ulkomaisesta iskelmäaarteistosta. Kesto on noin kaksi tuntia. Väliajalla lipun hintaan sisältyvä kahvi/tee ja pulla. Ei tanssia.
Lippuja on tilasta johtuen saatavilla vain 200. Komediateatterin lipputoimistosta, Lapintie 3, Tre p. 0207 288 388 saa rajoitetusti ostaa lippuja 30.3.2012 saakka ja tuntia ennen konserttia juhlatalon ovella (käteisellä). Lippuja voi myös varata orkesterilta. Varaus: Ralf Store p. 0400 626 683 tai
[email protected]. Muutkin orkesterin jäsenet myyvät lippuja. Lipun hinta on 20 euroa.
Seminola-orkesteri – tyylikästä tanssimusiikkia vuodesta 1927!Seminola-orkesteri on tamperelainen 1920-1950-luvun monipuolista musiikkia soittava suuri orkesteri. Alkuperäiset sovitukset ja niiden mukaiset soittimet takaavat aidon vanhan hyvän ajan soinnin! Missä Seminola soittaa, sinne kannattaa tulla kuuntelemaan, sillä aitoa 1930-luvun sointia ei voi lumoutumatta kuunnella!
Tässä ottamani kuva Seminolan viimevuotisesta konsertista Komediatetterissa.Pianisti ei mahtunut kuvaan.
Toivo
Kiitos vinkistä Viljo. Tuota täytyy päästä joskus katsomaan livenä!